"Aniołkowe granie" ponownie zawitało do Łodzi. Projekt edukacyjny, który powstał we Wrocławiu, już po raz drugi realizowany jest w stolicy naszego województwa. W pierwszej jego edycji udział wzięło 5 placówek edukacyjnych, w tegorocznej edycji uczestniczą już 22 placówki.
"Przede wszystkim dziękuję wszystkim dyrektorom szkół i przedszkoli biorących udział w akcji, uczniom i ich rodzicom. Łódź i jej mieszkańcy słyną z wrażliwości i empatii, zawsze chętnie się dzielą z potrzebującymi za co wszystkim serdecznie dziękuję" - podkreślił Wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.
Projekt skierowany jest do przedszkolaków, uczniów i ich rodziców, a jego zadaniem jest promocja rodzicielstwa zastępczego i pokazanie, że dzieci z rodzin zastępczych niczym nie różnią się od innych.
W ramach akcji dzieci z poszczególnych przedszkoli i szkół prowadzą zbiórki pieniędzy, odzieży czy żywności, które następnie trafiają do wybranego przez nich domu dziecka lub rodziny zastępczej. Paczki z darami są anonimowe, ponieważ główną ideą akcji jest pomaganie, a nie reklama. W szkołach spotkać można plakaty czy ulotki, z których rodzice uczniów mogą dowiedzieć się więcej o rodzicielstwie zastępczym.
W Łodzi jest ok. 1000 rodzin zastępczych, w tym te zawodowe i niezawodowe, tworzone przez babcie, dziadków czy starsze rodzeństwo.
Finałowa gala "Aniołkowego grania" odbędzie się 22 stycznia w Teatrze Wielkim, gdzie wystąpią dzieci z placówek uczestniczących w akcji.